top of page

Zapraszamy na Pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji


Pielgrzymka do GRECJI śladami Świętego Pawła Termin: 7 – 14.10.2023


DZIEŃ 1 (7.10.2023 sobota):

Spotkanie na lotnisku Londyn-Gatwick o godz. 14:30, odprawa biletowo-bagażowa i o godz. 17:15 wylot z Londynu do Aten (przelot ok. 4 godziny, WizzAir, lot W9 5745). Przylot to Aten o godz. 23:05, odbiór bagaży i przejazd autokarem do hotelu na nocleg (1).


DZIEŃ 2 (8.10.2023 niedziela):

Po śniadaniu przejazd nad Kanał Koryncki i zwiedzanie starożytnego Koryntu - ruin miasta, gdzie przebywał św. Paweł podczas II podróży misyjnej. Zwiedzanie starożytnego Koryntu znanego z 1-go listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, napisanego w Efezie. Przejazd do Epidauros, zwiedzanie starożytnego teatru, słynącego z najlepszej akustyki, gdzie do dziś odbywają się przedstawienia teatralne. Na zakończenie dnia spacer po Nafplio, urokliwym miasteczku, które pełniło rolę pierwszej stolicy Grecji, po wyzwoleniu kraju spod jarzma tureckiego. Msza św. w kościele rzymskokatolickim w Nafplio. Powrót do hotelu w Agii Theodori (2), obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 3 (9.10.2023 poniedziałek):

Po śniadaniu przejazd do portu w Kechries, Msza św. przy ruinach portu, z którego św. Paweł wyruszył do Azji Mniejszej i przejazd do Delf, które były nazywane centrum starożytnego świata. Tutaj wyrocznia decydowała o losach przybywających tu władców antycznych ziem. Na stanowisku archeologicznym pozostałości: Świątyni Apollina, Skarbiec Atenczyków, teatr, stadion. Zakwaterowanie w hotelu w Leptokarii (3) na Riwierze Olimpijskiej, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 4 (10.10.2023 wtorek):

Po śniadaniu przejazd do miejscowości KALAMBAKA. Wizyta w pracowni ikon, możliwość zakupu pamiątek, następnie zwiedzanie METEORÓW (w niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych mieści się zespół 24 klasztorów Meteora, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku). Msza Św. plenerowa w Meteorach. Powrót do hotelu (4), obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 5 (11.10.2023 środa):

Po śniadaniu przejazd do FILIPPI – pierwszego miejsca związanego z działalnością św. Pawła na greckiej ziemi, gdzie św. Paweł wraz z Sylasem i Tymoteuszem zostają osadzeni w więzieniu. To tu powstał pierwszy w Europie Kościół Chrześcijański. W Filippi zobaczymy tereny wykopaliska archeologicznych w miejscu dawnego miasta rzymskiego: bazyliki, łaźnie, akropol oraz więzienie, w którym osadzeni byli św. Paweł i Sylab. Odwiedzimy także prawdopodobne miejsce chrztu Lidii, która ugościła Pawła, Tymoteusza i Sylaba. Msza św. w Filippi nad rzeką, przy Baptysterium, gdzie św. Pawel ochrzcił pierwsza Europejkę - św. Lidię. Po południu przyjazd do SALONIK – miasta gdzie urodzili się bracia Cyryl i Metody, którzy zostali ogłoszeni przez Papieża Jana Pawła II w 1980 roku współpatronami Europy. W Salonikach św. Paweł spędził 3 tygodnie i z którego musiał uciekać posądzony o działanie przeciw państwu. Zwiedzanie: łuk tryumfalny cesarza Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego i Arystotelesa, rzymskie i średniowieczne budowle, przepiękne świątynie bizantyjskie oraz starą dzielnicę Kastro i słynną białą wieżę pozostałą po władaniu Wenecjan. Zwiedzanie Bazyliki św. Demetriusza patrona miasta i jego opiekuna.

Wieczorem powrót do hotelu (5), obiadokolacja, nocleg.DZIEŃ 6 (12.10.2023 czwartek):

Po śniadaniu przejazd autokarem do portu w Amaliapoli i całodniowy rejs statkiem na jedną z wysp Sporad Północnych – Skiathos. Zabawa na statku, czas wolny na jednej z najpiękniejszych plaż świata, połączone ze zwiedzaniem miasteczka SKIATOS, gdzie odpoczywała księżna Dajana, a także gdzie nagrano sceny do słynnego filmu „Mamma Mia”. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu (6).


DZIEŃ 7 (13.10.2023 piątek):

Po śniadaniu przejazd w kierunku Aten, po drodze postój w Termopilach (miejsce słynnej bitwy z Persami) przy pomniku Leonidasa. Po południu przyjazd do hotelu w Agii Theodori (7), zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 8 (14.10.2023 sobota):

Po śniadaniu przyjazd do sollicy – Aten, objazd miasta (Stadion Kalimarmaro, gdzie rozegrały się pierwsze igrzyska ery nowożytnej w 1896 r.), Msza Święta w Katedrze Katolickiej pod wezwaniem Świętego Dionizego Aeoropagity. Zwiedzanie Akropolu – starożytnego ośrodka kultu religijnego (Odeon Herodosa Attykusa, Świątynia Ateny Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon), wzgórza Areopagu – na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków (przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), Teatr Dionizosa, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Starożytny Stadion Olimpijski – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, Ogrody Narodowe, Parlament, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, przed Parlamentem.

Obiadokolacja w restauracji.

Przejazd na lotnisko w Atenach na godz. 21:00, odprawa biletowo-bagażowa i o godz. 23:40 wylot do Anglii. Przylot w niedzielę 15.10.2023 na lotnisko Londyn-Gatwick o godz. 1:40 ( lot WizzAir W9 5746). Zakończenie pielgrzymki.CENA ZAWIERA:

· Transport komfortowym autokarem na terenie Grecji (klimatyzacja)

· CENA: 620 £/os. (min. 35os.); 570 £/os. (min. 45os.); 7 noclegów w hotelach*** – pokoje 2- i 3–osobowe z łazienkami,

· 7 śniadań (bufet) i 7 obiadokolacji w hotelach

· Opieka pilota wycieczek zagranicznych

· Całodzienny rejs statkiem na Sporady Północne na SKIATOS

· Rezerwacje Mszy Św. - każdego dnia przewidziany jest czas na Mszę Świętą

· Ubezpieczenie KL i NNW

· Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWERA:

· Bilet na przelot samolotem z Londynu do Aten (zakup indywidualny)

· Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników miejscowych, słuchawki, taxy – 130 EUR/os. (płatne u pilota w trakcie pielgrzymki)

· Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie

· Dodatkowych ubezpieczeń – kosztów leczenia chorób przewlekłych: 25 EUR /os.UWAGI:

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie

2. Do wyjazdu niezbędny dowód osobisty lub paszport z datą ważności minimum 90 dni od daty powrotu do kraju.

3. Wejście do klasztorów i kościołów prawosławnych – wymagany odpowiedni strój: mężczyźni długie spodnie, kobiety długie spódnice, zakryte ramiona, czasem chusta na głowę.

4. Pamiętamy również o zabraniu dokumentów i lekarstw


Ks. Wiesław zaprasza chętnych na wyjątkową PIELGRZYMKĘ

Można zgłaszać się pod numerem 07714675188

bottom of page