top of page

Wizyta Ks. Bp. Wiesława Lechowicza

W dniach od 20 do 22 listopada br. w naszej parafii pw. Św. Jana Pawła II w Swindon w Wielkiej Brytanii, gościliśmy Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polski Ks. Bp Wiesława Lechowicza.


W sobotę 20 listopada sprawowana była uroczysta Msza święta, której przewodniczył Ks. Biskup. Podczas czuwania zawierzył on naszą parafię oraz Akcję Katolicką Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Czuwanie to wpisuje się w patronalne święto Akcji Katolickiej, którym jest Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wizyta jaką Ks. Bp. Wiesław rozpoczął w Swindon jest częścią Międzynarodowego Kongresu Rodzin Polonijnych, który odbywał się w dniach 20 do 21 listopada br. pod hasłem: „Rodzina Polonijna wobec aktualnej sytuacji pandemii”. Z tej okazji Delegat KEP w sobotnie przedpołudnie wziął udział w spotkaniu z Polonią w Polskiej Szkole Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Swindon, gdzie uczniowie wraz z gronem pedagogicznym oraz rodzicami przygotowali piękną akademię patriotyczną poświęconą miłości do naszej Ojczyzny Polski.


W niedzielę 21 listopada ks. Biskup wygłosił słowo Boże oraz pobłogosławił kaplicę im. Św. Jana Pawła II w naszym Kościele. Poświęcił także paramenty liturgiczne przeznaczone do celebracji Liturgii. Wizyta Ks. Bp Wiesława była okazją do licznych spotkań, rozmów przy kawie w auli parafialnej, dialogu o obecnej sytuacji Rodzin Polonijnych oraz nawiązania więzi z Pasterzem Polonii. Ufamy, że ten czas prawdziwie zaowocuje rozwojem wiary w naszej parafii oraz więzi Polonii z Kościołem i Ojczyzną.
Comments


bottom of page