top of page

Ogłoszenia parafialne 31.10.2021

1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie odpustu parafialnego: Księdzu prał. Krzysztofowi Tyliszczakowi – Kanclerzowi PCMEW, Radzie Duszpasterskiej i Administracyjnej, Akcji Katolickiej za animacje spotkań po Mszach Świętych oraz kremówkiJ, Służbie Liturgicznej, Scholi, wszystkim, którzy się włączyli w sprzątanie naszej Świątyni oraz paniom za kompozycje kwiatowe.

2. Dziś przeżywamy w Kościele Uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej racji zapraszamy na procesję na cmentarzu Whithworth Road SN25 3BG na godz. 15:00. Z kolei w niedzielę 7 listopada zapraszamy na procesję na Kingsdown Lane SN25 5DL na godz. 15:00 oraz w niedzielę 14 listopada zapraszamy na procesję na Cmentarzu w Cirencester na godz. 16:00.


3. Przypominamy że w miesiącu listopadzie możemy uzyskać odpust zupełny za naszych bliskich zmarłych. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii.

4. Od dzisiaj w modlitwie wypominkowej polecamy naszych zmarłych rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i dobroczyńców oraz tych wszystkich, których imiona przekazaliście. WYPOMINKI, będą czytane przez cały miesiąc listopad, codziennie po Mszach Świętych, a w soboty i niedziele przed(zobacz kalendarz na stronie parafialnej).

5. W zeszla środę, 27 października, odbyło się spotkanie seniorów przy naszej parafii. Na spotkaniu były robione wieńce na groby naszych zmarłych, które zaniesiemy w procesji o godz.15:00 na cmentarz Whithworth Road. Już dziś zapraszamy na najbliższe spotkanie 10 listopada.

6. Pragnę gorąco zaprosić wszystkich parafian i tych, którzy znajdą czas na Wieczór Chwały organizowany przez Radę Duszpasterską naszej parafii, dnia 6 listopada w sobotę, prowadzony przez zaproszonych przez nas gości Księdza Prałata Stefana Wylężka, Rektora Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii oraz Ks. dr Sławomira Płusę, wykładowcę Homiletyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, diecezjalnego Egzorcystę i Dyrektora Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Radomiu. Zaczynamy Mszą Świętą o godz. 18:00 po której adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem i modlitwą o uzdrowienie. Gorąco zapraszamy na wspólną modlitwę.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, w trakcie której będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

8. Przypominamy że z sakramentu pokuty możemy skorzystać zawsze przed każdą Mszą Świętą w naszej parafii.

9. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na spotkania grup, Pierwszą Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

10. Serdeczne podziękowania paniom i panom za posprzątanie kościoła. Rodzicom dziecka, które przyjęło dzisiaj chrzest za dar kwiatów i ich ułożenie. Zachęcam raz jeszcze wszystkich by włączyć się w to dzieło sprzątania naszej świątyni. Przy wyjściu z Kościoła, na stoliku jest kartka na którą można się wpisywać. Jeszcze raz dziękuję i zachęcam, byśmy pouczyli się odpowiedzialni za wygląd naszego Kościoła.

11. Aktualny grafik liturgii i nabożeństw: www.parafiaswindon.com (kalendarz) Prosimy zwrócić uwagę na godziny sprawowania Mszy św. i nabożeństw.

12. Zachęcamy do składania intencji mszalnych. Intencje mszalne można składać w pierwszym rzędzie drogą elektroniczną https://forms.gle/iAmehmJMuWn3X6qv8, swindon@pcmew.org lub 07783764988.

13. Najbliższe wolne intencje mszalne:

19.11.21, piątek 18:30 20.11.21, sobota 09:00 23.11.21,wtorek 10:00 24.11.21, środa 18:30 25.11.21, czwartek 18:30 26.11.21, piątek 18:30


14. Prosimy o nieodkładanie spraw kancelaryjnych na tzw. tzw. „ostatnią chwilę”. W sprawach kancelaryjnych staramy się w pierwszym rzędzie korzystać z (07783764988 * swindon@pcmew.org, zaś bieżące informacje znaleźć w przestrzeni wirtualnej (fb) https://www.facebook.com/parafiaswindon bądź na stronie parafialnej www.parafiaswindon.com.


15. Restauracja „Do Syta” zaprasza na polskie obiady, oraz w czwartki rodziców z dziećmi więcej informacji o tym o ofercie można znaleźć na ich stronie na Facebook-u, zapraszamy.


OGŁOSZENIA RADY ADMINISTRACYJNEJ:


16. Naszą parafię można wspierać metodą gift aid http://www.parafiaswindon.com/gift-aid korzystając z systemu m.in. z prostego systemu GoCardless. Tych, którzy nie mogą nas wspierać metodą Gift-Aid prosimy o rozważenie wsparcia nas także drogą on-line korzystając z tego samego linku http://www.parafiaswindon.com/gift-aid Dla odróżnienia tych ofiar (non-Gift Aid) przyjęliśmy wysokość ofiary £7.00- w skali miesiąca lub wielokrotność.


17. W przyszłą niedzielę, 07 Listopada zgodnie z podpisaną umową z PCMEW, druga kolekta będzie przeznaczona na spłatę zadłużenia kościoła. Bóg zapłać już teraz za złożone ofiary.


18. Pragniemy zachęcić do podpisywania deklaracji Gift Aid i wspierania naszego ośrodka i parafii metodą standing order (nazwa instytucji PCM Swindon; sort code 30-94-57; account no.: 00623748).


PIELGRZYMKA DZIEKCZYNNA DO RZYMU


W zeszłym roku przypadała setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II (1920-2020). O ile Boża Opatrzność pozwoli, w końcu kwietnia po Świętach Wielkanocnych 2022 roku chcemy w podziękowaniu za uroczystość dedykacji (dawniej konsekracji) naszego kościoła zaprosić Parafian i Gości do przeżycia pielgrzymki dziękczynnej do grobu św. Jana Pawła II (24-30 kwietnia 2022). Program pielgrzymki będzie opiewał o: Rzym; Piza; Asyż; Siena; Pompeje, przy czym pielgrzymka, w naszym zamyśle, ma mieć szczególnie charakter dziękczynny za dar kościoła w Swindon. Dnia 17 maja 2017 roku papież Franciszek na Placu św. Piotra błogosławił owemu dziełu, dlatego chcemy podziękować osobiście Ojcu Świętemu podczas środowej Audiencji Generalnej w kwietniu przeszłego roku. Jeszcze raz chcemy wyraźnie podkreślić, że zależeć to będzie nie tylko od naszych starań, do których na pewno dołożymy wiele wysiłku, ale nade wszystko od Bożej Opatrzności. Do naszego pielgrzymowania zechcemy zaprosić m.in. Rektora PCMEW.

Powyższe przedsięwzięcie wymaga od nas wielu przygotowań długo przed planowanym wyjazdem, dlatego już teraz przyjmujemy zapisy wraz z zaliczką 250 euro, zaś całość kosztów winna zamknąć się w kwocie 680 euro plus bilety lotnicze. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy u ks. proboszcza PCM Swindon.


ks.Jarosław Zieliński


P.S. liczba miejsc max. 60 osób. Zapisy do 7 listopada.

Comentários


bottom of page