Ogłoszenia parafialne 28.11.2021

1. Czasem Adwentu rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny, poprzez który przygotowujemy się do Świąt Narodzenia Pańskiego, w tym czasie będziemy przeżywać rekolekcje parafialne w trzecią i czwartą niedzielę adwentu.

2. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy na WIECZÓR CHWAŁY i Modlitwę uwielbienia, szczegółowe informacje na plakacie i FB.

3. Serdeczne podziękowania składam paniom i panom za sprzątanie kościoła. Zachęcam, abyśmy wszyscy poczuli się odpowiedzialni za wygląd naszej Świątyni. Zapraszam osoby chętne do pomocy w sprzątaniu w każdą sobotę o 9:00 (po Mszy Świętej).

4. Dziękujemy p. Marlenie za przygotowanie wieńca adwentowego i poświęcony czas, serdeczne Bóg zapłać!

5. Dziś procesja na Cmentarzu w Cirencester o godz. 15:00

6. Najbliższa Msza święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II będzie miała miejsce w sobotę 11 grudnia, jest to druga sobota miesiąca. Do tego czasu istnieje możliwość pozostawienia intencji mszalnych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w skrzynce z intencjami przy relikwiach, jednakże rekomendujemy czynić to drogą elektroniczną.

7. Przypominamy piątkowej o adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, w trakcie której będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

8. Zapraszamy wszystkich Seniorów do Domu Polskiego na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 8 grudnia 2021 roku. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 10:00. Wszystkie osoby, które chcą uczestniczyć w spotkaniu prosimy o zapisanie się u pani Basi Baranowicz tel. 07946 563021. Zapisy do 2 grudnia. Koszt obiadu £4. W programie wspólne śpiewanie kolęd, świąteczna loteria oraz prezenty-niespodzianki. Szczegóły na klubowym FB.

9. Wraz ze szkołą sobotnią, zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową, szegółowe informacje na parafialnym FB i stronie parafialnej. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Halina Gumieniak. Msza Święta pogrzebowa w naszej świątyni odbędzie się 20 grudnia o godz.10:00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII

11. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na spotkania grup, Pierwszą Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

12. Aktualny grafik liturgii i nabożeństw: www.parafiaswindon.com (kalendarz) Prosimy zwrócić uwagę na godziny sprawowania Mszy św. i nabożeństw.

13. Zachęcamy do składania intencji mszalnych. Intencje mszalne można składać w pierwszym rzędzie drogą elektroniczną https://forms.gle/iAmehmJMuWn3X6qv8, swindon@pcmew.org lub 07783764988.

14. Najbliższe wolne intencje mszalne

16.12.21, czwartek 18:30 17.12.21, piątek 18:30 18.12.21, sobota 09:00 18.12.21, sobota 18:30 21.12.21, wtorek 10:00 22.12.21, środa 10:00


15. Prosimy o nieodkładanie spraw kancelaryjnych na tzw. tzw. „ostatnią chwilę”. W sprawach kancelaryjnych staramy się w pierwszym rzędzie korzystać z 07783764988 swindon@pcmew.org, zaś bieżące informacje znaleźć w przestrzeni wirtualnej (fb) https://www.facebook.com/parafiaswindon bądź na stronie parafialnej www.parafiaswindon.com.


OGŁOSZENIA RADY ADMINISTRACYJNEJ


16. Naszą parafię można wspierać metodą gift aid http://www.parafiaswindon.com/gift-aid korzystając z systemu m.in. z prostego systemu GoCardless. Tych, którzy nie mogą nas wspierać metodą Gift-Aid prosimy o rozważenie wsparcia nas także drogą on-line korzystając z tego samego linku http://www.parafiaswindon.com/gift-aid Dla odróżnienia tych ofiar (non-Gift Aid) przyjęliśmy wysokość ofiary £7.00- w skali miesiąca lub wielokrotność.


17. Pragniemy zachęcić do podpisywania deklaracji Gift Aid i wspierania naszego ośrodka i parafii metodą standing order (nazwa instytucji PCM Swindon; sort code 30-94-57; account no.: 00623748).