top of page

Ogłoszenia parafialne 26.09.2021

1.Przypominamy o pierwszym spotkaniu seniorów w tę środę 29 września, rozpoczynamy Mszą św. o godz. 10:00, bliższe informacje u p. Barbary Baranowicz tel. 07946563021.


2. W najbliższy piątek rozpoczyna się październik – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali po każdej Mszy Świętej, a w soboty o 17:30 i w niedzielę o 10:00 i 12:00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki a także o osobach chorych i samotnych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. Przypominamy o co piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, w trakcie której będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Przypominamy że z sakramentu pokuty możemy skorzystać zawsze przed każdą Mszą Świętą w naszej parafii.

5. Najbliższa Msza święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II będzie miała miejsce w sobotę (09 października – druga sobota miesiąca). Do tego czasu istnieje możliwość pozostawienia intencji mszalnych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II do skrzynki z intencjami przy relikwiach, jednakże rekomendujemy czynić to drogą elektroniczną;

6. Zbliża się miesiąc listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Pragniemy w modlitwie wypominkowej polecać naszych zmarłych Przyjaciół i Dobroczyńców oraz tych wszystkich, których imiona przekażecie. Kartki wypominkowe, z wypisanymi imionami zmarłych można wrzucać do skrzynki znajdującej się w Kościele. Zapraszamy również do przesyłania nam drogą mailową imion zmarłych bliskich Waszemu sercu. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii w zakładce WYPOMINKI 2021. Będziemy tych zmarłych w listopadzie polecać w modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia po Mszach Świętych a także w każdą niedzielę listopada przed Mszami.

7. Serdeczne podziękowania paniom i panom za posprzątanie kościoła, oraz za piękne kwiaty do wystroju ołtarza. Zachęcam raz jeszcze wszystkich by włączyć się w to dzieło sprzątania naszej świątyni. Przy wyjściu z Kościoła, na stoliku jest kartka na którą można się wpisywać. Jeszcze raz dziękuję i zachęcam, byśmy pouczyli się odpowiedzialni za wygląd naszego Kościoła.

8. Godziny sprawowania Mszy św. w ciągu tygodnia pozostają niezmienione, tzn. we wtorki i środy ogodz.10:00 w czwartki i piątki o 18:30 oraz soboty o 9.00 i 18:00.

9. Aktualny grafik liturgii i nabożeństw: www.parafiaswindon.com (kalendarz) Prosimy zwrócić uwagę na godziny sprawowania Mszy św. i nabożeństw.

10. W tym tygodniu patronują nam: – w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia; – we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech. – w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga; – w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła; – w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła; – w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

11. W związku ze zniesieniem większości pandemicznych obostrzeń w UK zapraszamy na Msze św. niedzielne o godz. 08:00, 10:30 i 12:30.

12. Zachęcamy do składania intencji mszalnych. Intencje mszalne można składać w pierwszym rzędzie drogą elektroniczną https://forms.gle/iAmehmJMuWn3X6qv8 , * swindon@pcmew.org lub 07783 764988.

13. Najbliższe wolne intencje mszalne:

22.10.21, piątek 18:30 23.10.21, sobota 9:00 26.10.21, wtorek 10:00 27.10.21, środa 10:00 29.10.21, piątek 18:30 30.10.2021, sobota 09:00


14. Prosimy o nieodkładanie spraw kancelaryjnych na tzw. tzw. „ostatnią chwilę”. W sprawach kancelaryjnych staramy się w pierwszym rzędzie korzystać z 07783 764988 * swindon@pcmew.org, zaś bieżące informacje znaleźć w przestrzeni wirtualnej (fb) https://www.facebook.com/parafiaswindon bądź na stronie parafialnej www.parafiaswindon.com.


15. Od 20.06.2021 we wszystkich polskich diecezjach zostały zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Innymi słowy: została zniesiona możliwość nieuczestniczenia w niedzielnej Mszy św. z racji pandemii. Tym samym nie będziemy już transmitować Mszy Świętych z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do Kościoła.


OGŁOSZENIA RADY ADMINISTRACYJNEJ:


16. Naszą parafię można wspierać metodą gift aid http://www.parafiaswindon.com/gift-aid korzystając z systemu m.in. z prostego systemu GoCardless. Tych, którzy nie mogą nas wspierać metodą Gift-Aid prosimy o rozważenie wsparcia nas także drogą on-line korzystając z tego samego linku http://www.parafiaswindon.com/gift-aid Dla odróżnienia tych ofiar (non-Gift Aid) przyjęliśmy wysokość ofiary £7.00- w skali miesiąca lub wielokrotność.


17. W przyszłą niedzielę, 03 października zgodnie z podpisaną umową z PCMEW, druga kolekta będzie przeznaczona na spłatę zadłużenia naszej parafii. Bóg zapłać już teraz za złożone ofiary.


18. Pragniemy zachęcić do podpisywania deklaracji Gift Aid i wspierania naszego ośrodka i parafii metodą standing order (nazwa instytucji PCM Swindon; sort code 30-94-57; account no.: 00623748).Comments


bottom of page