Ogłoszenia Parafialne 23.07.2022


  1. Bardzo dziękuję panom Rafałowi i Konradowi za zamontowanie barierki na podjeździe i podklejenie płyt. Bardzo serdecznie składam Bóg Zapłać.

  2. Bardzo dziękuję za każdą ofiarę - za tacę i Gift Aid i wszelkie ofiary za intencje Mszalne. Bóg niech Wam stokroć wynagrodzi.

  3. Bardzo dziękuję osobom które przynoszą kwiaty do kościoła, osobom, które te kwiaty układają, podlewają, dbają o piękno i estetykę w kościele.

  4. Bardzo dziękuję osobom które sprzątają co sobotę i każdej osobie która cokolwiek posprzątała w naszych budynkach - proszę przy okazji - widzisz papierek, śmieć - podnieś i wyrzuć do kosza - nasze budynki to nasza wizytówka.

  5. Dziękuję osobom które czytają Słowo Boże, służą przy ołtarzu, prowadzą śpiewy, osobom które zbierają tacę, liczą, wpłacają do banku, które przypominają o sprawach, które powinienem zrobić dzielą się życiem naszej Parafii. Dziękuję tym którzy dbają o księdza Michała - za zaproszenia na obiad, kolację, za zadbanie by nasz młody kapłan miał coś dobrego do jedzenia. Serdecznie Wam Wszystkim składam Bóg Zapłać.

  6. Nadal proszę o pomoc w dokończeniu remontu łazienek - np. trzeba zafugować płytki na podłodze i na ścianach. Potrzeba fachowców do murowania, montażu...itp.

  7. Pamiętajmy również o najcenniejszym skarbie jaki otrzymujemy od Boga - o Eucharystii. Zapraszam także w tygodniu na Msze św. i do Sakramentu Pokuty. Zamawiając Intencję Mszalną możemy zrobić prezent mamie, żonie dziecku, osobie bliskiej żyjącej, lub zmarłej. intencje można zamawiać bezpośrednio w zakrystii po każdej Eucharystii - z pewnych przyczyn - kalendarz na stronie internetowej nadal nie działa - dlatego prosimy o zamawianie bezpośrednio w zakrystii - każda intencja jest zapisana w księdze, jak również wysokość ofiary za które składam - Bóg Zapłać.

  8. Zapraszam też do zgłaszania osób starszych, chorych - którzy nie mogą dotrzeć do kościoła - w ramach 1 Piątku we wrześniu i w kolejne miesiące będę odwiedzał chorych naszej Parafii - udzielał Komunii św., spowiadał i jeśli trzeba - udzielał Sakramentu Namaszczenia chorych. Zgłoszenia proszę również dokonywać przychodząc do zakrystii - nie przez telefon - czasem człowiek nie może odebrać telefonu, lub jest za kierownicą i nie ma jak zanotować - najlepiej przyjść do zakrystii i zgłosić.

  9. Do połowy sierpnia nie będzie mnie niestety w Kancelarii - lecz jeśli ktoś chce zapisać dziecko do 1 Komunii, lub osobę do Bierzmowania, zgłosić chorego do odwiedzin - można to uczynić po każdej Eucharystii w zakrystii. Zapraszam a jeśli chodzi o inne sprawy - proszę o cierpliwość - do połowy sierpnia. Kancelaria będzie czynna zgodnie z tym co zostało opublikowane 2 lipca w następujące dni i godziny:

- wtorek 16 sierpnia po Mszy św. do godz. 20.00


- środa 17 sierpnia po Mszy św. do godz. 12.00


- wtorek 23 sierpnia po Mszy św. do godz. 20.00


- środa 24 sierpnia po Mszy św. do godz. 12.00

Proszę nie dzwonić do mnie sprawach zaświadczeń, pozwoleń, chrztów czy ślubów itp. - proszę po prostu przyjść do Kancelarii w wyznaczonych datach i godzinach.Poniżej podane są Intencje Mszalne i godziny nabożeństw - proszę zwrócić uwagę szczególnie na środę:


Niedziela – 24 lipca 2022r. – XVII Niedziela Zwykła

8:00 O Boże błog. i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej dla rodziców Mirosława

i Alicji Maleszaków

10:30 Za ++ Malwina, Aleksander, Jan, Leokadia Gryko, Franciszek Bratko

12:30 O szczęśliwą podróż i pomoc Bożej Opatrzności


Wtorek – 26 lipca 2022r. – wspomnienie Świętych Joachima i Anny


18:30 int. wolna


Środa – 27 lipca 2022 r.

09:00 + Zofia Kosińska


Czwartek – 28 lipca 2022 r.

18:30 Za dusze w czyśćcu cierpiące


Piątek – 29 lipca 2022 r. – wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza

18:30 Za+ Czesława Kaszyńska


Sobota – 30 lipca 2022 r.

9:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Sary z okazji urodzin

18:00 O stałą pracę dla syna i rozwiązanie problemów życiowych


Niedziela – 31 lipca 2022r. – XVIII Niedziela Zwykła

8:00 Za + Józef Berdziński w 5 r. śm.

10:30 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Anny i Krzysztofa Jeż

12:30 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Marcela z okazji 13 urodzin