top of page

Ogłoszenia parafialne 17.10.2021

1. W przyszłą niedzielę 24 października, będziemy przeżywali odpust parafialny - patronalne święto naszej Parafii pw. św. Jana Pawła II. Tego dnia będziemy gościć w naszej wspólnocie Księdza Prałata Stefana Wylężka, Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Wraz z Radą Duszpasterską jak i Administracyjną zapraszam bardzo gorąco wszystkich w ten szczególny dla naszej parafii dzień.


2. W zeszłą środę odbyło się spotkanie seniorów przy naszej parafii, już dziś zapraszamy wszystkich, który czują się seniorami, na następne spotkanie 27 października w środę, rozpoczynamy Mszą św. o godz. 10:00, bliższe informacje u p. Barbary Baranowicz tel. 07946563021


3. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po każdej Mszy Świętej, a w soboty o 17:30 i w niedzielę o 10:00 i 12:00.

4. Zbliża się miesiąc listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Pragniemy w modlitwie wypominkowej polecać naszych zmarłych rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i dobroczyńców oraz tych wszystkich, których imiona przekażecie do 31 października. Kartki wypominkowe, są wyłożone na stoliku przy wejściu do Kościoła. Wypełnione proszę włóż do koperty i przekaż księdzu w zakrystii. Lub proszę wejść na stronę parafii www.parafiaswindon.com tam znajdziesz też formę on-line w zakładce WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH. WYPOMINKI, będą czytane przez cały miesiąc listopad, codziennie po Mszach Świętych, a w soboty i niedziele przed(zobacz kalendarz na stronie parafialnej).


5. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza do auli wszystkich na kawę i ciastko po Mszach Świętych o 10:30 i 12:30 w co drugą niedziele miesiąca. Następna kawa w przyszłą niedzielę 24 października. Zapraszamy!


6. Przypominamy o co piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, w trakcie której będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Przypominamy że z sakramentu pokuty możemy skorzystać zawsze przed każdą Mszą Świętą w naszej parafii.


7. W niedzielę 31 października zapraszamy na procesję na cmentarzu Whithworth Road SN25 3BG na godz. 15:00.


8. W niedzielę 7 listopada zapraszamy na procesję na Kingsdown Lane SN25 5DL na godz. 15:00


9. Serdeczne podziękowania paniom i panom za posprzątanie kościoła, oraz za piękne kwiaty do wystroju ołtarza. Zachęcam raz jeszcze wszystkich by włączyć się w to dzieło sprzątania naszej świątyni. Przy wyjściu z Kościoła, na stoliku jest kartka na którą można się wpisywać. Jeszcze raz dziękuję i zachęcam, byśmy pouczyli się odpowiedzialni za wygląd naszego Kościoła.


10. Godziny sprawowania Mszy św. w ciągu tygodnia pozostają niezmienione, tzn. we wtorki i środy o godz.10:00 w czwartki i piątki o 18:30 oraz soboty o 9.00 i 18:00.


11. Aktualny grafik liturgii i nabożeństw: www.parafiaswindon.com (kalendarz) Prosimy zwrócić uwagę na godziny sprawowania Mszy św. i nabożeństw.


12. W tym tygodniu patronują nam: - w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista; - w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich. - w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież.


13. W związku ze zniesieniem większości pandemicznych obostrzeń w UK zapraszamy na Msze św. niedzielne o godz. 08:00, 10:30 i 12:30.


14. Zachęcamy do składania intencji mszalnych. Intencje mszalne można składać w pierwszym rzędzie drogą elektroniczną https://forms.gle/iAmehmJMuWn3X6qv8 , swindon@pcmew.org lub 07783764988.

15. Najbliższe wolne intencje mszalne:

05.11.21, piątek 10:00 10.11.21, środa 10:00 16.11.21, wtorek 10:00 17.11.21, środa 10:00 18.11.21, czwartek 18:30 19.11.21, piątek 18:30 20.11.21, sobota 09:00 25.11.21,środa 10:00 24.11.21, czwartek 18:30


16. Prosimy o nieodkładanie spraw kancelaryjnych na tzw. tzw. „ostatnią chwilę”. W sprawach kancelaryjnych staramy się w pierwszym rzędzie korzystać z 07783764988 swindon@pcmew.org, zaś bieżące informacje znaleźć w przestrzeni wirtualnej (fb) https://www.facebook.com/parafiaswindon bądź na stronie parafialnej www.parafiaswindon.com.


17. Od 20.06.2021 we wszystkich polskich diecezjach zostały zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Innymi słowy: została zniesiona możliwość nieuczestniczenia w niedzielnej Mszy św. z racji pandemii. Tym samym nie będziemy już transmitować Mszy Świętych z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do Kościoła.


18. Restauracja „Do Syta” zaprasza na polskie obiady, oraz w czwartki rodziców z dziećmi więcej informacji o tym o ofercie można znaleźć na ich stronie na Facebook-u, zapraszamy.


OGŁOSZENIA RADY ADMINISTRACYJNEJ:


19. Naszą parafię można wspierać metodą gift aid http://www.parafiaswindon.com/gift-aid korzystając z systemu m.in. z prostego systemu GoCardless. Tych, którzy nie mogą nas wspierać metodą Gift-Aid prosimy o rozważenie wsparcia nas także drogą on-line korzystając z tego samego linku http://www.parafiaswindon.com/gift-aid Dla odróżnienia tych ofiar (non-Gift Aid) przyjęliśmy wysokość ofiary £7.00- w skali miesiąca lub wielokrotność.


20. Pragniemy zachęcić do podpisywania deklaracji Gift Aid i wspierania naszego ośrodka i parafii metodą standing order (nazwa instytucji PCM Swindon; sort code 30-94-57; account no.: 00623748).


PIELGRZYMKA DZIEKCZYNNA DO RZYMU


W zeszłym roku przypadała setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II (1920-2020). O ile Boża Opatrzność pozwoli, w końcu kwietnia po Świętach Wielkanocnych 2022 roku chcemy w podziękowaniu za uroczystość dedykacji (dawniej konsekracji) naszego kościoła zaprosić Parafian i Gości do przeżycia pielgrzymki dziękczynnej do grobu św. Jana Pawła II (24-30 kwietnia 2022). Program pielgrzymki będzie opiewał o: Rzym; Piza; Asyż; Siena; Pompeje, przy czym pielgrzymka, w naszym zamyśle, ma mieć szczególnie charakter dziękczynny za dar kościoła w Swindon. Dnia 17 maja 2017 roku papież Franciszek na Placu św. Piotra błogosławił owemu dziełu, dlatego chcemy podziękować osobiście Ojcu Świętemu podczas środowej Audiencji Generalnej w kwietniu przeszłego roku. Jeszcze raz chcemy wyraźnie podkreślić, że zależeć to będzie nie tylko od naszych starań, do których na pewno dołożymy wiele wysiłku, ale nade wszystko od Bożej Opatrzności. Do naszego pielgrzymowania zechcemy zaprosić m.in. Rektora PCMEW.


Powyższe przedsięwzięcie wymaga od nas wielu przygotowań długo przed planowanym wyjazdem, dlatego już teraz przyjmujemy zapisy wraz z zaliczką 250 euro, zaś całość kosztów winna zamknąć się w kwocie 680 euro plus bilety lotnicze. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy u ks. proboszcza PCM Swindon.


ks. dr Jarosław Zieliński proboszcz


P.S. liczba miejsc max. 60 osób.
bottom of page