top of page

Ogłoszenia parafialne 14.11.2021

1. Serdeczne podziękowania paniom i panom za posprzątanie kościoła, zachęcam byśmy pouczyli się odpowiedzialni za wygląd naszej Świątyni w każdą sobotę po Mszy Świętej o 9:00.


2. Od wtorku do czwartku włącznie nie będzie Mszy Świętej z udziałem wiernych, zamówione intencje jak i wypominki zostaną odprawione prywatnie. Od piątku 19 listopada Msze Święte jak i nabożeństwa w normalnym porządku, szczegóły w kalendarzu na stronie parafialnej.


3. Z ramienia Konferencji Episkopatu Polski, odpowiedzialnym za Polonię na całym świecie, a więc także za Polską Misję Katolicką Anglii i Walii jest ks. bp Wiesław Lechowicz. Bardzo się cieszymy, że w przyszłą niedzielę 21 Listopada Ks. Bp. Wiesław odwiedzi naszą parafię. Będzie to okazja do spotkania i rozmowy z ks. Biskupem, który poświęci kaplicę dla dzieci im. św. Jana Pawła II oraz nowe kielichy, które będą służyły do celebracji Liturgii. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej miłej uroczystości.4. W sobotę wieczorem zapraszamy na czuwanie Akcji Katolickiej z okazji jej patronalnego święta Chrystusa Króla i adoracje po Mszy Świętej o 18:00, której przewodniczył będzie Ks. Biskup Wisław Lechowicz.


5. Polska Szkoła Sobotnia zaprasza wszystkich, szczególnie seniorów, na uroczystą akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości 20 listopada o godzinie 11.00 w siedzibie angielskiej szkoły Holy Cross (wejście od parkingu). Po akademii kawa i ciasto.


6. Dziękujemy najmłodszym parafianom za wykonanie polskiego godła. W przyszłą niedzielę z racji uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata zachęcamy do wykonania korony dla Pana Jezusa z dobrymi uczynkami. Wzory do pokolorowania zostaną rozdane dzieciom na Mszy Świętej o 12:30. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.


7. Procesja na Cmentarzu w Cirencester o godz. 16:00 nie odbędzie się w tą Niedziele, zostaje przeniesiona na niedzielę 28 listopada na godz. 15:30


8. W miesiącu listopadzie możemy uzyskać odpust zupełny za naszych bliskich zmarłych. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii. W naszej parafii przez cały miesiąc listopad, codziennie po Mszach Świętych, a w soboty i niedziele przed, polecamy zmarłych wypisanych na kartkach w modlitwie wspominkowej.


9. Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w czytanie Słowa Bożego na Mszach Świętych. Krótkie spotkanie organizacyjne w dniu dzisiejszym po Mszach o godz.10:30 i 12:30


10. Pragniemy zainicjować w naszej parafii cykliczne katechezy pt. KATECHEZA BEZ EMOCJI skierowanie do dorosłych parafian, rodzin oraz osób samotnych. Jest to odpowiedź na prośbę wielu osób pragnących pogłębić swoją wiarę oraz formować swoje człowieczeństwo. Pierwsza katecheza odbyła się wczoraj po Mszy Świętej o godz.18:00, bardzo dziękujemy za obecność oraz zapraszamy na kolejną w trzecią sobotę grudnia (18 grudnia).


11. Dziękujemy panu Romanowi za aranżację otoczenia Kościoła, ofiarowane krzewy i wykonane prace, serdeczne Bóg zapłać.


12. Przypominamy piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, w trakcie której będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


13. Przypominamy, że w naszej parafii z sakramentu pokuty zawsze możemy skorzystać przed każdą Mszą Świętą.


14. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na spotkania grup, Pierwszą Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.


15. Aktualny grafik liturgii i nabożeństw: www.parafiaswindon.com (kalendarz). Prosimy zwrócić uwagę na godziny sprawowania Mszy św. i nabożeństw.


16. Zachęcamy do składania intencji mszalnych. Intencje mszalne można składać w pierwszym rzędzie drogą elektroniczną https://forms.gle/iAmehmJMuWn3X6qv8, swindon@pcmew.org lub 07783764988.


17. Najbliższe wolne intencje mszalne 27.11.21,sobota 9:00 30.11.21, wtorek 10:00 01.12.21, środa 10:00 03.12.21, piątek 18:30 08.12.21, środa 10:00 09.12.21, czwartek 18:30


18. Prosimy o nieodkładanie spraw kancelaryjnych na tzw. tzw. „ostatnią chwilę”. W sprawach kancelaryjnych staramy się w pierwszym rzędzie korzystać z 07783764988 swindon@pcmew.org, zaś bieżące informacje znaleźć w przestrzeni wirtualnej (fb) https://www.facebook.com/parafiaswindon bądź na stronie parafialnej www.parafiaswindon.com.


19. 27 Listopada organizowana jest w Domu Polskim zabawa andrzejkowa, więcej informacji na ich fb i u p. Wojtka Sosińskiego.

OGŁOSZENIA RADY ADMINISTRACYJNEJ:


20. Naszą parafię można wspierać metodą gift aid http://www.parafiaswindon.com/gift-aid korzystając z systemu m.in. z prostego systemu GoCardless. Tych, którzy nie mogą nas wspierać metodą Gift-Aid prosimy o rozważenie wsparcia nas także drogą on-line korzystając z tego samego linku http://www.parafiaswindon.com/gift-aid Dla odróżnienia tych ofiar (non-Gift Aid) przyjęliśmy wysokość ofiary £7.00- w skali miesiąca lub wielokrotność.


21. Pragniemy zachęcić do podpisywania deklaracji Gift Aid i wspierania naszego ośrodka i parafii metodą standing order (nazwa instytucji PCM Swindon; sort code 30-94-57; account no.: 00623748).


PIELGRZYMKA DZIEKCZYNNA DO RZYMU

W zeszłym roku przypadała setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II (1920-2020). O ile Boża Opatrzność pozwoli, w końcu kwietnia po Świętach Wielkanocnych 2022 roku chcemy w podziękowaniu za uroczystość dedykacji (dawniej konsekracji) naszego kościoła zaprosić Parafian i Gości do przeżycia pielgrzymki dziękczynnej do grobu św. Jana Pawła II (24-30 kwietnia 2022). Program pielgrzymki będzie opiewał o: Rzym; Piza; Asyż; Siena; Pompeje, przy czym pielgrzymka, w naszym zamyśle, ma mieć szczególnie charakter dziękczynny za dar kościoła w Swindon. Powyższe przedsięwzięcie wymaga od nas wielu przygotowań długo przed planowanym wyjazdem, dlatego już teraz przyjmujemy zapisy wraz z zaliczką 250 euro, zaś całość kosztów winna zamknąć się w kwocie 680 euro plus bilety lotnicze. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy u ks. proboszcza PCM Swindon.


ks. Jarosław Zieliński

P.S. liczba miejsc max. 60 osób.

bottom of page