top of page

Ogłoszenia parafialne 12.12.2021

1. Czasem Adwentu przygotowujemy się do Świąt Narodzenia Pańskiego, w tym czasie przeżywamy rekolekcje parafialne, prowadzi je ks. Piotr Woszczyk COr z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri, Proboszcz par. MB Królowej Świata w Radomiu oraz Porucznik Wojska Polskiego. Plan rekolekcji na stronie parafialnej jak i na parafialnym FB i przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Rekolekcjoniście i prośmy dla nas o owocne przeżycie rekolekcji.


2. Spowiedź Adwentowa – przed każdą Mszą Świętą w trakcie rekolekcji, jak również w środę 15 grudnia od 17:30-18:30, czwartek 16 grudnia od 17:30 do 20:15, piątek 17 grudnia od 19:00-19:45, sobota 18 grudnia od 11:00 – 14:00 (obecność wielu księży) oraz od 17:00 do 19:00.


3. Serdeczne podziękowania składam paniom i panom za sprzątanie kościoła. Zachęcam, abyśmy wszyscy poczuli się odpowiedzialni za wygląd naszej Świątyni. Zapraszam osoby chętne do pomocy w sprzątaniu w każdą sobotę o 9:00 (po Mszy Świętej).


4. Dziękujemy Pani Marlenie za udekorowanie Kościoła na dzisiejszą Niedzielę, serdeczne Bóg zapłać!


5. Przy ołtarzu znajdują się pobłogosławione opłatki.


6. Przypominamy o piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, w trakcie której będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


7. Zapraszamy w sobotę 18 grudnia na godzinę 19:00 na kolejną katechezę z cyklu: KATECHEZA BEZ EMOCJI skierowaną do dorosłych parafian, rodzin oraz osób samotnych. Jest to odpowiedź na prośbę wielu osób pragnących pogłębić swoją wiarę oraz formować swoje człowieczeństwo.


8. Dziękujemy wszystkim Seniorom za przybycie i osobom zaangażowanym w spotkanie Spotkanie Wigilijne Klubu Seniora przy naszej Parafii. Zapraszamy na kolejne!


9. Wraz ze szkołą sobotnią zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Szczegółowe informacje na parafialnym FB i stronie parafialnej. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.


10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Halina Gumieniak. Msza Święta pogrzebowa w naszej świątyni odbędzie się 20 grudnia o godz.10:00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII


11. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na spotkania grup, Pierwszą Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.


12. Aktualny grafik liturgii i nabożeństw: www.parafiaswindon.com (kalendarz) Prosimy zwrócić uwagę na godziny sprawowania Mszy św. i nabożeństw.


13. Zachęcamy do składania intencji mszalnych. Intencje mszalne można składać w pierwszym rzędzie drogą elektroniczną https://forms.gle/iAmehmJMuWn3X6qv8, swindon@pcmew.org lub 07783764988.


14. Najbliższe wolne intencje mszalne 23.12.21, czwartek 18:30 25.12.21, sobota 18:00 28.12.21, wtorek 10:00 01.01.22, sobota 18:00 04.01.22, wtorek 9:00 07.01.22, piątek 9:00


15. Prosimy o nieodkładanie spraw kancelaryjnych na tzw. tzw. „ostatnią chwilę”. W sprawach kancelaryjnych staramy się w pierwszym rzędzie korzystać z 07783764988 swindon@pcmew.org, zaś bieżące informacje znaleźć w przestrzeni wirtualnej (fb) https://www.facebook.com/parafiaswindon bądź na stronie parafialnej www.parafiaswindon.com.


OGŁOSZENIA RADY ADMINISTRACYJNEJ


16. Naszą parafię można wspierać metodą gift aid http://www.parafiaswindon.com/gift-aid korzystając z systemu m.in. z prostego systemu GoCardless. Tych, którzy nie mogą nas wspierać metodą Gift-Aid prosimy o rozważenie wsparcia nas także drogą on-line korzystając z tego samego linku http://www.parafiaswindon.com/gift-aid Dla odróżnienia tych ofiar (non-Gift Aid) przyjęliśmy wysokość ofiary £7.00- w skali miesiąca lub wielokrotność.


17. Pragniemy zachęcić do podpisywania deklaracji Gift Aid i wspierania naszego ośrodka i parafii metodą standing order (nazwa instytucji PCM Swindon; sort code 30-94-57; account no.: 00623748).
bottom of page