top of page

Ogłoszenia parafialne 07.11.2021

1. Niech Pan Bóg wynagrodzi hojność serca wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone na dzisiejszą tacę.


2. Dziękujemy najmłodszym parafianom za wykonanie portretów swoich świętych patronów, gratulujemy zwycięzcom konkursu i zapraszamy do wykonania polskiego godła na przyszłą niedziele. Będzie to uczczenie przez dzieci dnia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.


3. Dziś w niedzielę 7 listopada zapraszamy na procesję na Kingsdown Lane SN25 5DL na godz. 15:00 oraz w niedzielę 14 listopada zapraszamy na procesję na Cmentarzu w Cirencester na godz. 16:00. W miesiącu listopadzie możemy uzyskać odpust zupełny za naszych bliskich zmarłych. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii.


4. W naszej parafii przez cały miesiąc listopad, codziennie po Mszach Świętych, a w soboty i niedziele przed, polecamy zmarłych wypisanych na kartkach w modlitwie wspominkowej.


5. Zaparzamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w czytanie Słowa Bożego na Mszach Świętych. Krótkie spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszach o godz.10:30 i 12:30


6. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich na kawę i ciasto po Mszach Świętych o 10:30 i 12:30.


7. Pragniemy zainicjować w naszej parafii cykliczne katechezy pt. KATECHEZA BEZ EMOCJI skierowanie do dorosłych parafian, rodzin oraz osób samotnych. Jest to odpowiedź na prośbę wielu osób pragnących pogłębić swoja wiarę oraz formować swoje człowieczeństwo. Pierwsza katecheza odbędzie się w przyszłą sobotę po Mszy Świętej o godz.18:00 i zostanie poświęcona emocjom w życiu człowieka. Serdecznie zapraszamy. O kolejnych katechezach będziemy informować.


8. Zapraszamy 10 listopada (środa) na spotkanie seniorów przy naszej parafii. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 10:00. Bliższe informacje u p. Barbary Baranowicz.


9. Dziękujemy naszym gościom Księdzu Prałatowi Stefanowi, Rektorowi Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii oraz Ks. dr Sławomirowi, Dyrektorowi Szkoły Nowej Ewangelizacji w Radomiu oraz panu Pawłowi z Polski oraz panu Pawłowi z naszej parafii, za poprowadzenie i animowanie modlitwy wczorajszego Wieczoru Chwały oraz dzisiejszą modlitwę i obecność. Wieczór Chwały będzie cyklicznym nabożeństwem uwielbienia w każdą pierwszą sobotę miesiąca.


10. Dziękujemy panu Wojciechowi Sosińskiemu za wyczyszczenie wieży kościelnej, serdeczne Bóg zapłać.


11. Przypominamy piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, w trakcie której będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


12. Przypominamy że z sakramentu pokuty możemy skorzystać zawsze przed każdą Mszą Świętą w naszej parafii.


13. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na spotkania grup, Pierwszą Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.


14. Serdeczne podziękowania paniom i panom za posprzątanie kościoła. Zachęcam raz jeszcze wszystkich by włączyć się w to dzieło sprzątania naszej świątyni. Przy wyjściu z Kościoła, na stoliku jest kartka na którą można się wpisywać. Jeszcze raz dziękuję i zachęcam, byśmy pouczyli się odpowiedzialni za wygląd naszego Kościoła.


15. Aktualny grafik liturgii i nabożeństw: www.parafiaswindon.com (kalendarz) Prosimy zwrócić uwagę na godziny sprawowania Mszy św. i nabożeństw.


16. Najbliższa Msza święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II będzie miała miejsce w sobotę 13 listopada – druga sobota miesiąca). Do tego czasu istnieje możliwość pozostawienia intencji mszalnych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II do skrzynki z intencjami przy relikwiach, jednakże rekomendujemy czynić to drogą elektroniczną; INTENCJE MSZY ŚWIĘTEJ: https://forms.gle/iAmehmJMuWn3X6qv8


17. Zachęcamy do składania intencji mszalnych. Intencje mszalne można składać w pierwszym rzędzie drogą elektroniczną https://forms.gle/iAmehmJMuWn3X6qv8 , swindon@pcmew.org lub 07783764988.


18. Najbliższe wolne intencje mszalne: 23.11.21, wtorek 10:00 24.11.21, środa 10:00 27.11.21,sobota 9:00 03.12.21, piątek 18:30 07.12.21, wtorek 10:00 08.12.21, środa 10:00


19. Prosimy o nieodkładanie spraw kancelaryjnych na tzw. tzw. „ostatnią chwilę”. W sprawach kancelaryjnych staramy się w pierwszym rzędzie korzystać z 07783764988  swindon@pcmew.org, zaś bieżące informacje znaleźć w przestrzeni wirtualnej (fb) https://www.facebook.com/parafiaswindon bądź na stronie parafialnej www.parafiaswindon.com.


20. Restauracja „Do Syta” zaprasza na polskie obiady, oraz w czwartki rodziców z dziećmi więcej informacji o tym o ofercie można znaleźć na ich stronie na Facebook-u, zapraszamy.

OGŁOSZENIA RADY ADMINISTRACYJNEJ:


21. Naszą parafię można wspierać metodą gift aid http://www.parafiaswindon.com/gift-aid korzystając z systemu m.in. z prostego systemu GoCardless. Tych, którzy nie mogą nas wspierać metodą Gift-Aid prosimy o rozważenie wsparcia nas także drogą on-line korzystając z tego samego linku http://www.parafiaswindon.com/gift-aid Dla odróżnienia tych ofiar (non-Gift Aid) przyjęliśmy wysokość ofiary £7.00- w skali miesiąca lub wielokrotność.


22. Pragniemy zachęcić do podpisywania deklaracji Gift Aid i wspierania naszego ośrodka i parafii metodą standing order (nazwa instytucji PCM Swindon; sort code 30-94-57; account no.: 00623748).


PIELGRZYMKA DZIEKCZYNNA DO RZYMU


W zeszłym roku przypadała setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II (1920-2020). O ile Boża Opatrzność pozwoli, w końcu kwietnia po Świętach Wielkanocnych 2022 roku chcemy w podziękowaniu za uroczystość dedykacji (dawniej konsekracji) naszego kościoła zaprosić Parafian i Gości do przeżycia pielgrzymki dziękczynnej do grobu św. Jana Pawła II (24-30 kwietnia 2022). Program pielgrzymki będzie opiewał o: Rzym; Piza; Asyż; Siena; Pompeje, przy czym pielgrzymka, w naszym zamyśle, ma mieć szczególnie charakter dziękczynny za dar kościoła w Swindon. Dnia 17 maja 2017 roku papież Franciszek na Placu św. Piotra błogosławił owemu dziełu, dlatego chcemy podziękować osobiście Ojcu Świętemu podczas środowej Audiencji Generalnej w kwietniu przeszłego roku. Jeszcze raz chcemy wyraźnie podkreślić, że zależeć to będzie nie tylko od naszych starań, do których na pewno dołożymy wiele wysiłku, ale nade wszystko od Bożej Opatrzności. Do naszego pielgrzymowania zechcemy zaprosić m.in. Rektora PCMEW.


Powyższe przedsięwzięcie wymaga od nas wielu przygotowań długo przed planowanym wyjazdem, dlatego już teraz przyjmujemy zapisy wraz z zaliczką 250 euro, zaś całość kosztów winna zamknąć się w kwocie 680 euro plus bilety lotnicze. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy u ks. proboszcza PCM Swindon.


ks. Jarosław Zieliński


P.S. liczba miejsc max. 60 osób. Zapisy do 7 listopada.


bottom of page