top of page

Ogłoszenia parafialne 05.12.2021

1. Niech Pan Bóg wynagrodzi hojność serca wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na dzisiejszą tacę.


2. Podczas Adwentu przygotowujemy się do Świąt Narodzenia Pańskiego. W tym czasie będziemy przeżywać rekolekcje parafialne w następną tj. trzecią i także czwartą niedzielę adwentu, poprowadzi je ks. Piotr Woszczyk COr z Kongregacji Oratorium Księży św. Filipa Neri, Proboszcz par. MB Królowej Świata w Radomiu oraz Porucznik Wojska Polskiego. Plan rekolekcji na stronie parafialnej jak i na parafialnym FB.


3. Serdeczne podziękowania składam paniom i panom za sprzątanie kościoła. Zachęcam, abyśmy wszyscy poczuli się odpowiedzialni za wygląd naszej Świątyni. Zapraszam osoby chętne do pomocy w sprzątaniu w każdą sobotę o 9:00 (po Mszy Świętej).


4. Przy ołtarzu znajdują się pobłogosławione opłatki.


5. Najbliższa Msza święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II będzie miała miejsce w najbliższą sobotę 11 grudnia, jest to druga sobota miesiąca. Do tego czasu istnieje możliwość pozostawienia intencji mszalnych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II do skrzynki z intencjami przy relikwiach, jednakże rekomendujemy czynić to drogą elektroniczną.


6. Przypominamy piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, w trakcie której będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


7. Zapraszamy wszystkich Seniorów do Domu Polskiego na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 8 grudnia 2021 roku. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 10:00. Wszystkie osoby, które chcą uczestniczyć w spotkaniu prosimy o zapisanie się u pani Basi Baranowicz tel. 07946 563021. Koszt obiadu £4. W programie wspólne śpiewanie kolęd, świąteczna loteria oraz prezenty-niespodzianki. Szczegóły na klubowym FB.


8. Wraz ze szkołą sobotnią, zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową, szczegółowe informacje na parafialnym FB i stronie parafialnej. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.


9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Halina Gumieniak. Msza Święta pogrzebowa w naszej świątyni odbędzie się 20 grudnia o godz.10:00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII


10. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na spotkania grup, Pierwszą Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.


11. Aktualny grafik liturgii i nabożeństw: www.parafiaswindon.com (kalendarz) Prosimy zwrócić uwagę na godziny sprawowania Mszy św. i nabożeństw.


12. Zachęcamy do składania intencji mszalnych. Intencje mszalne można składać w pierwszym rzędzie drogą elektroniczną https://forms.gle/iAmehmJMuWn3X6qv8, swindon@pcmew.org lub 07783764988.


13. Najbliższe wolne intencje mszalne: 23.12.21, czwartek 18:30 25.12.21, sobota 18:00 28.12.21, wtorek 10:00 01.01.22, sobota 12:30 01.01.22, sobota 18:00 02..01.22, niedziela 10:30


14. Prosimy o nieodkładanie spraw kancelaryjnych na tzw. tzw. „ostatnią chwilę”. W sprawach kancelaryjnych staramy się w pierwszym rzędzie korzystać z 07783764988 swindon@pcmew.org, zaś bieżące informacje znaleźć w przestrzeni wirtualnej (fb) https://www.facebook.com/parafiaswindon bądź na stronie parafialnej www.parafiaswindon.com.


OGŁOSZENIA RADY ADMINISTRACYJNEJ


15. Naszą parafię można wspierać metodą gift aid http://www.parafiaswindon.com/gift-aid korzystając z systemu m.in. z prostego systemu GoCardless. Tych, którzy nie mogą nas wspierać metodą Gift-Aid prosimy o rozważenie wsparcia nas także drogą on-line korzystając z tego samego linku http://www.parafiaswindon.com/gift-aid Dla odróżnienia tych ofiar (non-Gift Aid) przyjęliśmy wysokość ofiary £7.00- w skali miesiąca lub wielokrotność.


16. Pragniemy zachęcić do podpisywania deklaracji Gift Aid i wspierania naszego ośrodka i parafii metodą standing order (nazwa instytucji PCM Swindon; sort code 30-94-57; account no.: 00623748).
bottom of page