Ogłoszenia Parafialne 04.09.2022Dziękuję osobom które troszczyły się o naszą parafię w minionym tygodniu. Szczególnie dziękuję osobom które sprzątały w piątek salę i toalety, oraz w sobotę kościół. Za każdą formę życzliwości i ofiary. Bóg Zapłać.

Dzisiaj II Taca na pokrycie długu Parafii

Klub Seniora zaprasza w niedzielę – dzisiaj do Sali na kawę i pyszne ciasto.

W najbliższym tygodniu we wtorek i w środę nie będzie Eucharystii ponieważ będę na Rekolekcjach kapłańskich. Natomiast pewna nowość – zapraszam w poniedziałek 5.09.2022 na godz. 8.00 rano – na Eucharystię

W czwartki zapraszam na Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 17.30 do 18.30, do Sakramentu Pokuty w tym czasie a na 18.30 na Eucharystię

Obok konfesjonału, przy skarbonce „Dar serca” są wyłożone modlitewniki: ”Droga do nieba”. Są to książeczki do używania w kościele. Są tam różne modlitwy, litanie -zapraszam do korzystania z tych modlitewników – jeśli jakaś pokuta, na adoracji, czy przed Mszami.

W niedzielę 11.09.2022 o godz. 12.30 będziemy przeżywać Dożynki Parafialne. Podczas Mszy św. której przewodniczył będzie Rektor PCM Ks. Prałat Stefan Wylężek – będzie też zaprzysiężenie nowego proboszcza. Msza św. będzie też w int. dzieci oraz nauczycieli ze szkół sobotnich w Swindon. Po Mszy św. zapraszam na wspólną agapę w auli i przy auli.

Próba Scholii w środę 14 września 18.30

Trwają zapisy na katechezy przygotowawcze do 1 Komunii Św. i do Sakramentu Bierzmowania. Termin zapisów upływa w 15 września. Zapisy dokonujemy w kancelarii Parafialnej – Formularz można pobrać w zakrystii po każdej Eucharystii.

I spotkanie dzieci przygotowujących się do 1 Komunii Św. i ich rodziców będzie w niedzielę 25 września o godz. 13.30

I spotkanie kandydatów do Bierzmowania będzie w sobotę 1 października o godz. 19.00

Kancelaria Parafialna czynna jest wieczorami we wtorki i czwartki po Eucharystii przez 30 minut oraz rankami w środy i soboty także przez 30 minut – lub jeśli sprawy tego wymagają to dłużej. W razie potrzeby – wezwanie do chorego, lub zgłoszenie pogrzebu – proszę dzwonić pod numer: 07714675188. Wszystkie sprawy zaświadczeń, pozwoleń – załatwiamy w kancelarii, zakrystii – nie przez telefon. W tym tygodniu wyjątkowo we wtorek i w środę nie będzie Mszy św. i Kancelarii.

Intencje mszalne (4 -11 września 2022)


Niedziela – 4 września 2022r. – XXIII Niedziela Zwykła

8:00 1. W int. Atanasfoza o Boże Bł. z ok. urodzin

2. W int. Anny z ok. urodzin

10:30 1. Z ok. 53 r. ślubu Jolanty i Władysława Surma

2. Za + Marię, Edmunda i Jadwigę Hołoweńko o dar nieba

12:30 1. Za dusze ++ z rodz. Kaszyńskich i Babiuków

2. O nawrócenie Iwonki


Poniedziałek– 5 września 2022r.


8:00 Za ++ Władysława i Czesławę Kaszyńskich


(W środę Msza św. podczas Rekolekcji w Swanick w int.: Za + Marię i Stanisława Chojnackich o dar nieba)


Czwartek –8 września 2022 r. Święto Narodzenia NMP

18:30 Za + Zdzisława Krupę z ok. 7 rocz śm.

Piątek – 9 września 2022 r.

18.30 W int. Karola z ok. urodzin


Sobota –10 września 2022 r.

9:00 Za ++ Marię i Jana Babiuk


18:00 Intencje Papieskie: O Bł. Boże i opiekę MB dla Marii z ok. 80 r. ur.


Niedziela – 11 września 2022r. – XXIV Niedziela Zwykła - Dożynki Parafialne

8:00 W int. dziękczynnej za Mirosławę i Kazimierza za 30 lat małżeństwa z prośbą o dalsze

Bł. Boże i opiekę Maryi

10:30 Z ok. ur. syna Adama o łaski Boże, o łaskę nawrócenia i opieki Maryi

12:30 1. W 1 rocz. śl. Aniki i Karl Offer o bł. Boże i opiekę Maryi.

2. W int. dzieci oraz nauczycieli ze Szkół Sobotnich w Swindon rozpoczynających

Nowy Rok Szkolny


Wszystkim życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi na każdy dzień, pozdrawiam i błogosławię – ks. Wisław Garbacz