top of page

Ogłoszenia parafialne 03.10.2021

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po każdej Mszy Świętej, a w soboty o 17:30 i w niedzielę o 10:00 i 12:00.

2. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o 10.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W zeszłą środę odbyło się pierwsze spotkanie seniorów przy naszej parafii, odbywają się one w co drugą środę miesiąca. Dziękujemy osobą, dzięki którym to spotkanie mogło się odbyć i już dziś zapraszamy wszystkich, który czują się seniorami na następne spotkanie 13 października, rozpoczynamy Mszą św. o godz. 10:00, bliższe informacje u p. Barbary Baranowicz tel. 07946563021

4. Przypominamy o co piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, w trakcie której będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Przypominamy że z sakramentu pokuty możemy skorzystać zawsze przed każdą Mszą Świętą w naszej parafii.

5. Najbliższa Msza święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II będzie miała miejsce w tą sobotę 09 października jest to druga sobota miesiąca. Do tego czasu istnieje możliwość pozostawienia intencji mszalnych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II do skrzynki z intencjami przy relikwiach, jednakże rekomendujemy czynić to drogą elektroniczną;

6. 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II i I rocznica konsekracji naszego Kościoła. W związku z tym że wspomnienie przypada w piątek, my będziemy je przeżywać 24 października w niedzielę, jest to odpust parafialny - patronalne święto naszej Parafii. Tego dnia będziemy gościć w naszej wspólnocie Księdza Prałata Stefana Wylężka, Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Wraz z Radą Duszpasterską jak i Administracyjną zapraszam bardzo gorąco wszystkich w ten szczególny dla naszej parafii dzień.

7. Zbliża się miesiąc listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Pragniemy w modlitwie wypominkowej polecać naszych zmarłych rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i dobroczyńców oraz tych wszystkich, których imiona przekażecie. Kartki wypominkowe, są wyłożone na stoliku przy wejściu do Kościoła. Wypełnione proszę włóż do koperty i przekaż księdzu w zakrystii. Lub proszę wejść na stronę parafii www.parafiaswindon.com tam znajdziesz też formę on-line w zakładce WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH. WYPOMINKI, będą czytane przez cały miesiąc listopad, codziennie po Mszach Świętych, a w soboty i niedziele przed(zobacz kalendarz na stronie parafialnej).

8. Serdeczne podziękowania paniom i panom za posprzątanie kościoła, oraz za piękne kwiaty do wystroju ołtarza. Zachęcam raz jeszcze wszystkich by włączyć się w to dzieło sprzątania naszej świątyni. Przy wyjściu z Kościoła, na stoliku jest kartka na którą można się wpisywać. Jeszcze raz dziękuję i zachęcam, byśmy pouczyli się odpowiedzialni za wygląd naszego Kościoła.

9. Godziny sprawowania Mszy św. w ciągu tygodnia pozostają niezmienione, tzn. we wtorki i środy o godz.10:00 w czwartki i piątki o 18:30 oraz soboty o 9.00 i 18:00.

10. Aktualny grafik liturgii i nabożeństw: www.parafiaswindon.com (kalendarz) Prosimy zwrócić uwagę na godziny sprawowania Mszy św. i nabożeństw.

11. W tym tygodniu patronują nam: – w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226) założyciel Zakonu Braci Mniejszych; – we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia; – w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

12. W związku ze zniesieniem większości pandemicznych obostrzeń w UK zapraszamy na Msze św. niedzielne o godz. 08:00, 10:30 i 12:30.

13. Zachęcamy do składania intencji mszalnych. Intencje mszalne można składać w pierwszym rzędzie drogą elektroniczną https://forms.gle/iAmehmJMuWn3X6qv8, swindon@pcmew.org lub 07783764988.

14. Najbliższe wolne intencje mszalne:

17.10.21, niedziela 10:30 22.10.21, piątek 18:30 26.10.21, wtorek 10:00 27.10.21, środa 10:00 29.10.21, piątek 18:30 30.10.2021, sobota 09:00


15. Prosimy o nieodkładanie spraw kancelaryjnych na tzw. tzw. „ostatnią chwilę”. W sprawach kancelaryjnych staramy się w pierwszym rzędzie korzystać z (07783764988 * swindon@pcmew.org, zaś bieżące informacje znaleźć w przestrzeni wirtualnej (fb) https://www.facebook.com/parafiaswindon bądź na stronie parafialnej www.parafiaswindon.com.


16. Od 20.06.2021 we wszystkich polskich diecezjach zostały zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Innymi słowy: została zniesiona możliwość nieuczestniczenia w niedzielnej Mszy św. z racji pandemii. Tym samym nie będziemy już transmitować Mszy Świętych z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do Kościoła.


17. Restauracja „Do Syta” zaprasza na polskie obiady, więcej informacji o tym co organizują można znaleźć na ich stronie na Facebook-u, zapraszamy.


OGŁOSZENIA RADY ADMINISTRACYJNEJ:


18. Naszą parafię można wspierać metodą gift aid http://www.parafiaswindon.com/gift-aid korzystając z systemu m.in. z prostego systemu GoCardless. Tych, którzy nie mogą nas wspierać metodą Gift-Aid prosimy o rozważenie wsparcia nas także drogą on-line korzystając z tego samego linku http://www.parafiaswindon.com/gift-aid Dla odróżnienia tych ofiar (non-Gift Aid) przyjęliśmy wysokość ofiary £7.00- w skali miesiąca lub wielokrotność.

19. W przyszłą niedzielę, 10 października zgodnie z podpisaną umową z PCMEW, druga kolekta będzie przeznaczona na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” , która od 20 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. Bóg zapłać już teraz za złożone ofiary.


20. Pragniemy zachęcić do podpisywania deklaracji Gift Aid i wspierania naszego ośrodka i parafii metodą standing order (nazwa instytucji PCM Swindon; sort code 30-94-57; account no.: 00623748).


INTENCJE MSZY SWIETEJ

03.10.21 poniedziałek

10:00 Za wstawiennictwem Matki Bożej w intencji Panu Bogu wiadomej

10:30 RÓŻANIEC


05.10.21 wtorek

09:30 Za wstawiennictwem Matki Bożej w intencji Panu Bogu wiadomej

10:00 † Santana Vas o radość nieba

10:30 RÓŻANIEC


06.10.21 środa

09:30 Za wstawiennictwem Matki Bożej w intencji Panu Bogu wiadomej

10:00 Za wstawiennictwem św. Sebastiana z podziękowanie za otrzymane laski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo

10:30 RÓŻANIEC


07.10.21 czwartek

18:00 W intencji ks. proboszcza oraz o święte powołania kapłańskie i zakonne

18.30 Za wstawiennictwem Matki Bożej w intencji Panu Bogu wiadomej

19.00 RÓŻANIEC


08.10.21 piątek

18:00 Za wstawiennictwem Matki Bożej w intencji Panu Bogu wiadomej

18:30 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla wnuczku Zuzi z okazji 9 ur. oraz za wszystkich wnuków.

19:00 Wystawienie, Różaniec, spowiedź


9.10.21 sobota

9:00 O dar wiary dla Magdy Bendikowej, Lenki Rożkowej, Anny Rożkowej, Lilianny De Murcia Gongora, Karen Asplin, Viktorii Kovascovej; Stefana Zamkovskiego; za dusze w czyśćcu cierpiące

17:30 RÓŻANIEC

18:00 Msza święta z intencjami do św. Jana Pawła II z błogosławieństwem relikwii.


10.10.21 niedziela

8:00 †David Allen, Marianna, Marian Mięsak

10:00 RÓŻANIEC

10:30 W intencji zmarłych ojców i dziadków Stefana i Barego

11.30 Zmiana tajemnic różańcowych

12:00 RÓŻANIEC

12:30 Za wstawiennictwem Matki Bożej w intencji wiadomej Panu Bogu
Sobota

18:00 W intencjach wynagradzających pierwszosobotnich.


bottom of page