top of page

Hiszpania 23-30 VI 2018

PIELGRZYMKA DO HISZPANII 23-30 VI 2018 £810,00- (zaliczka £210,00- do końca stycznia 2018), zapisy już teraz bez wymaganej wpłaty, wpłata jak wyżej - do końca stycznia £210,00-

forma zgłoszeniowa: (jeżeli nie działa link należy go skopiować) https://goo.gl/forms/bTCvfWQGjbWTj6tj1

program (propozycja - może ulec niewielkim zmianom, np. wylot z Bristol, a nie z Londynu etc.) PIELGRZYMKA DO HISZPANII I PORTUGALI 23.06-30.06. 2018

Londyn-Madryt-Salamanka-Santiago de Compostella-Fatima-Aljustrel-Lizbona-Avila-Segovia-Toledo-Madryt-Londyn

Dzien I sobota 23.06 Msza sw. wyjazd z Swindon do Londynu i Wylot - przyklot do Madrytu, transfer do Hotelu w Avila. Obiadokolacja, nocleg.

Dzien II niedziela 24.06 Po śniadaniu, przejazd do SALAMANKI i zwiedzanie słynnego miasta uniwersyteckiego. Spacer po Starym Mieście zwiedzanie Starej i Nowej Katedry, uniwersytet ufundowany przez Alfonsa IX w 1218r, który własnie w 2018 roku obchodzi 800 lecie istnienia., Plaza Mayor- jeden z najpiękniejszych placów w Europie, klasztor dominikanów. Udział we Mszy św. Przejazd do Santiago de Compostela. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Santiago de Compostella.

Dzien III Poniedzialek 25.06 Po sniadaniu zwiedzanie SANTIAGO DE COMPOSTELLA a w nim Sanktuarium św. Jakuba Apostoła (UNESCO), którego marmurowy grobowiec został odkryty ok. 800 r. i odtąd stał się jednym z najważniejszych szlaków pątniczych. Zwiedzanie katedry św. Jakuba z XI w. i spacer po Starym Mieście. Udzial we Mszy sw. dla pielgrzymow z uzyciem słynnego trybularza zawieszonego pod sufitem katedry.Wyjazd do FATIMY, obiadokolacja i wieczorem udzial w nabozenstwie fatimskim (procesji swiatla z lampionami). Nocleg w Fatimie 100m od sanktuarium.

Dzien IV wtorek 26.06 Po śniadaniu wyjazd do LIZBONY. W programie wieża Belem, klasztor Hieronimitów (UNESCO) - zbudowany dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii, Pomnik Odkrywców symbolizujący dawna potęgę kolonialnej Portugalii. Następnie przejazd do centrum i zwiedzanie najbardziej znanych dzielnic Lizbony Baixy i Alfamy: Praca Rossio, Rua Augusta, katedra la Se. Będzie można podziwiać lizbońskie kamienice z fasadami krytymi azulejos - słynnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi. Porta del sole skąd roztacza się niezapomniana panorama całej Lizbony. Powrot do FATIMY, obiadokolacja, wieczorem udzial nabozenstwie fartimskim (procesji swiatla z lampionami). Nocleg w Fatimie 100m od sanktuarium.

Dzien V sroda 27.06 FATIMA, śniadanie, Msza sw w grocie objawien, zwiedzanie sanktuarium w Fatimie i ALJUSTREL –miejsowości, gdzie mieszkali Franciszek, Hiacynta i Łucja. Wyjazd do Avila, obiadokolacja, nocleg.

Dzien VI czwartek 28.06 Śniadanie i zwiedzanie AVILA– miasta, którego najważniejsze zabytki są związane ze św. Teresą. Msza sw. Spacer po mieście, nawiedzenie romańsko – gotyckiej katedry i klasztoru Sióstr Karmelitanek, pierwszego klasztoru założonego przez świętą w 1562 r. Zwiedzanie miasta otoczonego imponującym średniowiecznym murem obronnym,dom rodzinny św. Teresy. Przejazd do miasta SEGOVIA (UNESCO), pięknego miasta Sw. Jana od Krzyza gdzie zyl i został pochowany, ogromny akwdukt z czasów rzymskich, Piazza Majior, zamek Akbazar, (zwiedzanie wewnątrz zamku) Katedra, przejazd do Avila (hotel jest ok 500m od centrum Avila). Obiadokolacja i nocleg.

Dzien VII piatek 29.06 Sniadanie i przejazd do TOLEDO (UNESCO)– obiajzd wzdluz morow, spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180 r. (wejście), późnogotycki Klasztor Franciszkanów – św. Jana od Królów. Udział we Mszy św. i zwiedzanie gotyckiej katedry – najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii, słynne obrazy El Greca. Przejazd do Avila. Obiadokolacja, nocleg.

Dzien VIII sobota 30.06 Sniadanie, Msza sw., wyjazd na lotnisko do Madrytu i powrot do Londynu, przejazd do Swindon.

Cena: £810,00- (£210,00-, potrzebne do zakupu biletów, zaliczki do hoteli etc.)

Cena zawiera: siedem noclegów w hotelach **** 7 śniadań kontynentalnych, 7 obiadokolacji, Autokar ze Swindon do lotniska LGW i z lotniska LGW do Swindon, wstępy do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie NNW, Nowy Autokar SETRA klimatyzowany podczas calego pobytu w Hiszpani i Portugali w autokarze kawa i herbata, zestaw sluchawkowy w trakcie zwiedzania, śpiewnik pielgrzyma.

bottom of page