top of page

Dożynki 2017

Kościół pełen parafian, procesja, występ chóru oraz stół uginający się od smakołyków.

W niedzielę 10. Września w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Swindon obchodziliśmy Święto Plonów. Dożynki są wielowiekową słowiańską tradycją. Pozostaje ona żywą nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami, wszędzie tam, gdzie żyją Polacy. I w naszej parafii, jak co roku, spotkaliśmy się w kościele, by podziękować Bogu za dary natury, które są Jego dziełem. Zwłaszcza w tych niespokojnych czasach, gdy tak wiele miejsc na świecie dotkniętych jest wojną lub kataklizmami, winni jesteśmy wdzięczność, że możemy radować się nimi w pokoju. Po nabożeństwie rozpoczęła się biesiada. Na wspólnym stole pojawiły się m.in. owoce z przydomowych ogrodów oraz domowe wypieki. Każdy chętny przyniósł to, co mógł. Na tych, którym owoce i ciasta nie wystarczały dla zaspokojenia apetytu, czekały potrawy z grilla. Ufamy, że przed nami jeszcze wiele okazji do wspólnego świętowania. A przyszłoroczne Święto Plonów, z Bożą pomocą, obchodzić będziemy już w wyremontowanym, naszym nowym kościele.

Zdjęcia: Radosław Puszyński


bottom of page