Nowy kościół PCM Swindon!

Drodzy Parafianie,

W wakacje 2015 roku, kiedy nie miałem jeszcze pojęcia, że zostanę proboszczem PCM Swindon, napisałem we wstępie do jednej ze swoich książek takie słowa: "Dynamika działania młodego pokolenia wyraża się często w stwierdzeniu, iż kto nie chce, szuka przyczyn, kto chce, szuka sposobu" (J. Kozak; Małżeństwo i rodzina w świadomości nupturientów w Polsce i Wielkiej Brytanii. Studium socjologiczne na 120-lecie istnienia Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii; Wydawnictwo Gaudium, Lublin 2015, s. 18). Pod koniec sierpnia 2015 roku usłyszałem, iż zostałem proboszczem w Swindon, proboszczem, bez kościoła.. Nie sądziłem wtedy, iż będę musiał naprawdę do serca wziąć sobie sam to, co parę tygodni wcześniej napisałem. Szukałem sposobu, właściwie to nie ja - szukaliśmy sposobu, a nie przyczyn. Deo gratias za to, iż po ponad sześćdziesięciu latach istnienia polskiej parafii w Swindon bez kościoła, mamy kościół. Deo gratias Wam wszystkim, że razem ze mną, szukaliście sposobu :-) dziękuję.

J. Kozak, Proboszcz PCM Swindon