Polish Heritage Day 2017

W ostatni weekend obyły się w naszej parafii uroczystości związane z Dniem Dziedzictwa Narodowego obchodzonym w całym UK.

W programie mogliśmy liczyć na:

6 maja

• Uroczysta Msza Święta z udziałem Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej.

• Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja (przedstawiają dzieci szkolne).

• Gry i zabawy dla dzieci.

• Poczęstunek dla gości, rodziców i nauczycieli.

7 maja

• Uroczysta Msza Święta z udziałem 12 DH Harcerzy, 30 DH Harcerek, Gromady Zuchowej „Orlęta Lwowskie” oraz Skrzatów „Jagódek” oraz chóru parafialnego.

• Poczęstunek na świeżym powietrzu: grill, kawa, herbata, ciasto

• Śpiewanie pieśni patriotycznych prowadzą harcerze oraz chór

• Konkurs wiedzy historycznej dla dorosłych prowadzony przez harcerzy

• Konkurs dla dzieci. Zapoznanie z postacią króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, terminologią słów takich jak Ojczyzna, Sejm, Konstytucja, Patriotyzm, ustrój państwowy, oraz datą 3 maja 1791 roku.

• Występ zespołu tanecznego „Oberek”.

• Gry i zabawy dla dzieci (malowanie twarzy, zamek dmuchany, zawody)

• Loteria fantowa

Bardzo dziękujemy za przybycie i świętowanie z nami. Pogoda i frekwencja dopisały!

PCM Swindon